KONTAKT 24/7
+48 81 748 28 40
+48 603 666 178
woznyg@o2.pl
transportwozny@gmail.com
KONTAKT 24/7
+48 81 748 28 40
+48 603 666 178
woznyg@o2.pl
transportwozny@gmail.com
BEZPŁATNA WYCENA TRANSPORTU MIĘDZYNARODOWEGO
Nawiążemy współpracę z firmami pogrzebowymi
odwiedź naszą stronę zakładu pogrzebowego:
www.transportwozny.pl
Przy transporcie osoby Zmarłej z zagranicy oferujemy bezpłatne wykonanie usługi żałobnej (chłodnia, transport osoby Zmarłej na cmentarz oraz żałobnicy na terenie Lublina i okolic do 50 km od miasta)
Pogrzeb jest ceremonią pochówku lub kremacji osoby zmarłej. Obrzęd ten daje rodzinie oraz przyjaciołom zmarłego możliwość zgromadzenia się i wspólnego opłakiwania odejścia bliskiej osoby. Podczas pogrzebu można dzielić się cennymi wspomnieniami i uczcić życie zmarłego. Pogrzeb jest ważnym pierwszym krokiem żałoby po stracie kogoś wyjątkowego.
Rodzaj ceremonii pogrzebowej zależy wyłącznie od decyzji osób do tego uprawnionych (rodziny zmarłego). Usługi związane z tym obrzędem są zazwyczaj świadczone przez zakłady pogrzebowe w miejscu kultu (np. kościół), na cmentarzu albo w innych przeznaczonych do tego celu miejscach (np. lokalach organizujących pogrzebiny). Istnieje wiele różnych usług, począwszy od tradycyjnego nabożeństwa lub ceremonii wojskowej, poprzez świecką uroczystość, aż do czegoś mniej tradycyjnego. Wszystko zależy od decyzji rodziny zmarłego.
Oczywiście, że tak. Coraz więcej osób decyduje się na mniej tradycyjną, indywidualną obsługę ceremonii pochówku. Istnieje wiele sposobów, aby uczcić wyjątkowe życie ukochanej osoby. Zalecamy szczegółowe poinformowanie naszych pracowników, jakie są Państwa pragnienia. Dołożymy wszelkich starań, by zrealizować je tak wiernie, jak to tylko będzie możliwe.
Dyrektorzy zakładów pogrzebowych są odpowiedzialni za wszystkie elementy działań logistycznych związanych ze śmiercią. To oni załatwiają wszystkie niezbędne formalności, dokonują uzgodnień dotyczących transportu zmarłego oraz realizują w praktyce decyzje podjęte przez rodzinę w odniesieniu do usług pogrzebowych oraz miejsca spoczynku ciała. Poza logistyką, dyrektorzy zakładów pogrzebowych zapewniają wsparcie moralne oraz pomoc w radzeniu sobie ze śmiercią najbliższej osoby.
Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Nasi pracownicy są dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. W każdą noc, niedzielę i święta. Wystarczy zadzwonić na naszą infolinię, a nasi pracownicy zjawią się najszybciej, jak to tylko możliwe.
Nasz dom pogrzebowy może zorganizować transport ciała zmarłego do domu z dowolnego miejsca na świecie. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za dokonanie odpowiednich uzgodnień i niezbędnych formalności, aby ciało zmarłego mogło powrócić do domu.
Koszt pogrzebu jest inny w każdym przypadku i zależy od decyzji podjętych podczas rozmowy z rodziną. Najprostszy tradycyjny pogrzeb może kosztować zaledwie 2000 zł. Zdecydowana większość kosztów ceremonii mieści się w kwocie zasiłku pogrzebowego wypłacanego przez ZUS, czyli 4000 zł. Koszt może być większy, jeśli rodzina zmarłego zażyczy sobie dodatkowych usług, które nie wchodzą w zakres oferty podstawowej.
Pogrzeby są pracochłonne i wymagają zaangażowania wielu ludzi. Koszt pogrzebu wykracza poza zakup produktów, takich jak trumny, urny, kwiaty czy krzyże, i obejmuje szereg usług związanych z przygotowaniem ciała zmarłego do ceremonii pochówku. Dom pogrzebowy musi również koordynować niezbędne uzgodnienia z duchownymi, lekarzami, zarządcami cmentarzy oraz z firmami ubezpieczeniowymi. Osoby biorące bezpośredni udział w organizacji pogrzebu pracują średnio 40 godzin przy jednej ceremonii. Poza tym funkcjonowanie domu pogrzebowego to praca 24 godziny na dobę, w wielu – często odległych od siebie – obiektach, które muszą być utrzymywane i odpowiednio zabezpieczone.
Kremacja jest procesem redukcji ludzkiego ciała do popiołu i fragmentów kostnych za pomocą wysokiej temperatury i ognia.
Nie, trumna nie jest absolutnie wymagana. Jednakże podczas procesu kremacji jest wymagany alternatywny pojemnik wykonany z drewna lub kartonu.
Tak. Członkowie rodziny mogą być obecni podczas ceremonii spopielania ciała zmarłego. Niektóre grupy religijne mają nawet taką obecność w swoim zwyczaju pogrzebowym.
Większość Kościołów w obecnych czasach zezwala na obecność urny podczas ceremonii żałobnej. Także podczas Mszy Świętej w intencji zmarłego w Kościele Katolickim urna może być obecna.
O ile przepisy różnią się w zależności od państwa, w większości krajów urna z prochami może zostać pochowana na cmentarzu w grobie lub złożona w kolumbarium. Spopielone prochy można również rozsypać na cmentarzu. W wielu krajach prochy zmarłego można też trzymać w domu. W Polsce ten ostatni zwyczaj nie jest jednak dopuszczony przez prawo.
Zgodnie z wymogami prawa polskiego, nasze krematorium działa w oparciu o restrykcyjne normy, a nasi pracownicy skrupulatnie ich przestrzegają. Mamy świadomość, jak wielką czcią są darzone prochy zmarłego, więc nie dopuszczamy możliwości naruszenia jakichkolwiek zasad w kwestii przeprowadzania kremacji.
Proces ten zależy od wagi zmarłego. W przypadku średniej wielkości osoby dorosłej, kremacja może trwać od dwóch do trzech godzin w normalnej temperaturze roboczej między 1600 a 2000 stopni Celsjusza.
Skremowane szczątki przypominają gruboziarnisty piasek i są białawej lub jasnoszarej barwy. Prochy średniej wielkości osoby dorosłej zazwyczaj ważą od 3 do 4,5 kg.